BTC, 1,5 milyar değerinden fazla BTC kalan borsadan sonra satın almaya değer mi?

BTC, 1,5 milyar değerinden fazla BTC kalan borsadan sonra satın almaya değer mi?
  • Bitcoin, dokuz haftalık uzun bir satış döneminden sonra dar bir şekilde ticaret yapmaya devam ediyor.

  • 1.5 milyar doların üzerinde Bitcoin, balinalar biriktirirken borsaları terk etti.

  • 50.000 BTC coin, 30.000 $ civarında bir fiyatla kripto para birimi borsalarından çekildi.

Bitcoin (BTC), piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimlerinden biridir ve son zamanlarda düşüş eğilimine sahip olmasına rağmen, madeni paranın genel değerini çevreleyen inişler ve çıkışlar olmuştur.

Kripto küresindeki en eski kripto para birimlerinden biri olarak, birçok yatırımcının gözünde ve zihninde en çok tercih edilen kripto para birimi olarak kendini sağlamlaştırdı.

Ancak bu, pek çok balinanın madeni parayı biriktirmesini engellemedi ve bu, BTC’nin geleceği için iyi haberler anlamına gelebilir.

Büyüme için bir katalizör olarak balina birikimi

Santiment’ten alınan verilere göre, kripto para biriminin fiyatı 30.000 dolar civarında seyrettiği için önceki haftalarda 50.000’den fazla Bitcoin (BTC) kripto para borsalarından çekildi.

Yüzde olarak, borsalarda oturan Bitcoin arzı %9,9 düştüve döviz arzı 3.5 yılda bu kadar düşük olmamıştı.

Mega balina adresleri bu bölgede eşi görülmemiş bir oranda birikiyor.

Spesifik olarak, bu balinalar bir yıl içinde en yüksek BTC arzını elde ettiler, bu da bize BTC’nin geleceği için umut verici bir görünüm veriyor.

Bitcoin HODLers, 100 BTC’nin altında tutan yatırımcıların cüzdan büyümesi önemli ölçüde büyüdüğü için BTC portföylerini de büyütüyor gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) satın almalı mısınız?

9 Haziran 2022’de Bitcoin (BTC) 30,416,07 dolar değerindeydi.

Bu değer noktasının BTC kriptosunun değeri ve genel geleceği için neyi gösterdiğini görmemiz için, değer açısından tüm zamanların en yüksek noktasının üzerinden geçeceğiz ve ardından Mayıs ayındaki performansına bakacağız.

Bitcoin (BTC) kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi, madeni paranın 69.044.77 $ değerine ulaştığı 10 Kasım 2021’de gerçekleşti.

Bir önceki ay boyunca performansına baktığımızda, Bitcoin (BTC), 4 Mayıs’ta 39.820,49 dolarla en yüksek değere sahipti. Bununla birlikte, en düşük değer noktası 12 Mayıs’ta 26.759.85 dolardı.

Burada kripto para biriminin değerinin 13.060,64 dolar veya %32 azaldığını görebiliriz.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, balinalar ve HODLers tarafından büyük miktarda kripto birikimi nedeniyle madalyonun sonunda değerinin artabileceğine dair çok fazla güven olduğu açıktır.

Bununla birlikte, geçmiş verilerine dayanarak, Bitcoin’in (BTC) özellikle Haziran 2022’nin sonuna kadar 32.000 dolara ulaşmasını bekleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.