Chia Tohumlu Su – Vites Düşürme Bilimi

Chia Tohumlu Su - Vites Düşürme Bilimi

Firma kurmak chia tohumlu su rutininize girin ve her zamankinden daha iyi hissedeceksiniz! Sadece buna bağlı birçok sağlık yararı olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük suyunuzu içmeyi yeniden biraz daha heyecanlı hale getirir.

Chia Tohumu Suyunun Birçok Faydası

Sık sık chia tohumlarının faydalarından ve günlük rutininize nasıl kolayca entegre edilebileceğinden bahsederim. Chia tohumlu pudingden atıştırılabilir enerji toplarına, bu küçük tohumlar, yemeklerinize (ve içeceklerinize) sağlıklı bir destek vermenin sinsi bir yoludur. Ve evet, buna normal bir bardak su dahildir! Bu, seyahat ederken her zaman aklımda olan bir tarif. Ancak günlük su alımınıza biraz chia tohumu ve limon eklemek de iyi bir hatırlatmadır. İşte bu kombinasyonun birkaç nedeni çok iyi.

  • Sindirim için harikadır. Sadece chia tohumları lifle yüklenmekle kalmaz, limon da yiyecekleri parçalamaya yardımcı olan asidik bir bileşendir. Bu, sağlıklı bir bağırsak sistemi ve kolay sindirim söz konusu olduğunda bunu güçlü bir kombinasyon haline getirir.
  • Güzel bir şekilde tok kalmanıza yardımcı olur. Chia tohumları, öğünler arasında sizi ince bir şekilde tok tutacak harika bir sağlıklı yağ kaynağıdır.
  • Sizi mutlu bir şekilde nemlendirir. En önemlisi, bu, taze sıkılmış limon suyu sayesinde ne kadar ferahlatıcı olduğu için susuz kalmanıza yardımcı olacaktır! Ancak chia tohum suyunu sağlıklı bir şekilde tatlandırmanın birçok yolunu görmek için okumaya devam edin.
Bir masada chia tohumu suyu için malzemeler

Chia Tohumlu Suyun İçinde Neler Var?

Bu tarif için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey chia tohumları, su ve taze limon suyu. bunları seviyorum Chia tohumlarıancak herhangi bir marka işe yarayacaktır.

Chia tohumu suyuna daha fazla lezzet katmak mı istiyorsunuz? Serinletici, meyveli ve nemlendirici bir içecek için chia tohumlarını bu agua fresca tariflerinden herhangi biriyle karıştırabilirsiniz! Alternatif olarak, meyve demlenmiş sular yapmak için taze meyve ve sebze dilimleri (portakal, çilek veya salatalık gibi) ekleyebilirsiniz.

Aşağıdaki ölçümlerle yazdırılabilir tarifi bulun.

Metal bir meyve sıkacağı ile limon sıkmak.

Chia Tohumlu Su Nasıl Yapılır?

Gün için su ile iyi donanımlı olduğumdan emin olmak için bir 32oz (quart) büyüklüğünde mason kavanozu. Bu, chia tohumlarını sallamak için biraz boşluk bırakan mükemmel boyuttur. Ancak herhangi bir bardak veya kavanoz kullanabilir ve bir kaşık veya pipetle karıştırabilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

  • Limon suyu yapın. Limonun yarısını (yaklaşık 1 ½ yemek kaşığı meyve suyu) sıkın ve diğer yarısını dilimleyin.
  • Her şeyi karıştırın. Bir kavanozda veya kapta su, chia tohumları, limon suyu ve limon dilimlerini karıştırın. Ardından tohumların jelleşmesi ve dolgunlaşması için 15 dakika bekletin.

Kenar notu – Tohumların üstten ve alttan ayrılacağını fark edeceksiniz. Ama merak etmeyin, onlara jelleşmeleri için zaman verdiğinizde, hepsi yavaş yavaş birlikte yüzmeye başlayacaklar. İçmeden önce iyice çalkaladığınızdan veya karıştırdığınızdan emin olun.

Chia Tohumu Suyu Ne Kadar Sürer?

Yerinde chia tohumlu su yapmak çok kolay. Ama biraz hazırlık çalışması yapmak istersen, 5 güne kadar soğutulabilir kapalı bir kapta. İçmeden önce sallayın veya karıştırın.

Bir kavanoz limonlu chia tohumu suyu tutuyor.

Chia Tohumlarını Kullanmanın Daha Fazla Yolu

Bir torba chia tohumu uzun bir yol kat eder. çok fazla yemek tarifleri. İşte onlarla nasıl yaratıcı olunacağına dair birkaç fikir.

Chia tohumlu su ana vagonuna atlamanın zamanı geldi! Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki yorumda ne düşündüğünüzü bana bildirin..

Bir kavanoz chia tohumlu su

Chia Tohumlu Su

Bu chia tohumlu suyu rutininize ekleyin ve sağlığa pek çok faydası ve ferahlatıcı tadıyla kendinizi hiç olmadığı kadar iyi hissedeceksiniz!

  • Limonun yarısını (yaklaşık 1 ½ yemek kaşığı meyve suyu) sıkın ve diğer yarısını dilimleyin.

  • Bir cam kavanozda veya başka bir içme kavanozunda suyu, chia tohumlarını, limon suyunu ve limon dilimlerini karıştırın. Kavanozun kapağı varsa, iyice sallayın. Tohumların jelleşmesine ve dolgunlaşmasına izin vermek için 15 dakika bekletin, ardından keyfini çıkarın!

  • Chia tohumları doğal olarak dibe düşeceğinden, her yudumdan önce kavanozu sallamayı veya karıştırmayı unutmayın. Bence bu cam pipetle içmek en kolayı ve pipetle yudumlar arasında rahatlıkla karıştırabilirsiniz.

Kalori: 90kalori, karbonhidratlar: 15g, Protein: 3g, Yağ: 4g, Doymuş yağ: 1g, Doymamış yağ: 3g, Tekli doymamış Yağ: 1g, Trans yağ: 1g, Sodyum: 40mg, Potasyum: 198mg, Lif: 7g, Şeker: 3g, A vitamini: 30İÜ, C vitamini: 57mg, Kalsiyum: 125mg, Ütü: 2mg

©Düşürme bilimi. İçerik ve fotoğraflar telif hakkı ile korunmaktadır. Bu tarifin paylaşılması hem teşvik edilir hem de takdir edilir. Tariflerin tamamının herhangi bir sosyal medyaya kopyalanması ve/veya yapıştırılması kesinlikle yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.