Çürükleri doğal olarak iyileştirin – Sağlıklı Dergi | Gıda | Fitness | Güzellik

Spa setting showing the Nelsons Arnicare arnica cream range which helps heal bruises

Havaların ısınmasıyla birlikte açık hava hayatından daha fazla keyif alma dürtüsü geliyor – bu da ağrıyan kaslardan bahsetmiyorum bile daha fazla şişlik ve morluk anlamına geliyor. Onlara doğal arnika montana içeren Nelsons Arnicare ile davranın.

Daha sıcak günler ve daha uzun akşamlar ile birlikte, dışarı çıkmak ve daha aktif olmak için mükemmel bir fırsat – ve çoğumuz en sevdiğimiz sporlardan daha fazlasını yapmak için sabırsızlanıyoruz. Ancak ister koşu, bisiklete binme, hatta futbol veya kaya tırmanışı yapıyor olun, ister kırsal alanda uzun yürüyüşler gibi daha yavaş aktiviteleri tercih ediyor olun, bu artan aktivite seviyesi birkaç riski beraberinde getirir. Örneğin, Birleşik Krallık’ta her gün yaklaşık 50.000 burkulan ayak bileği var. Ve görünüşte zararsız tümsekler, darbeler ve küçük düşmeler bile bizde acı veren ve göze hoş gelmeyen morluklar bırakabilir – en sevdiğimiz yazlık elbisemizle bacaklarımızı gösterdiğimizde ideal olmaktan çok uzaktır!

Ama neden morluklar alıyoruz? Ve onları önlemek veya iyileştirmek için yapabileceğimiz bir şey var mı? Basitçe söylemek gerekirse, cilt yüzeyinin hemen altındaki küçük kan damarları olan kılcal damarlara zarar veren herhangi bir darbe bir çürüğe neden olur. Kan daha sonra kılcal damarlardan çevre dokulara sızar – bu nedenle mor renk değişikliği. Soğuk kompres uygulamak, etkilenen bölgeye kan akışını azaltacak ve bu da morlukların boyutunu azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca Nelsons Arnicare Arnica Krem ve Serinletici Jel’in yıldız bileşeni olan arnika’nın yatıştırıcı etkilerine de başvurabilirsiniz.

Arnika’nın doğal gücü

arnika montana iri sarı çiçekleri ile dikkat çeken hoş kokulu bir bitkidir. Avrupa ve Kuzey Amerika’nın dağ zirvelerinden ve bataklıklarından hasat edilen bu bitki, uzun bir kullanım geçmişine sahiptir ve en iyi bilinen homeopatik ve bitkisel tedavilerden biridir. Aslında, arnika montana 16. yüzyıldan beri faydalı doğal özellikleriyle tanınmaktadır.

Nelsons Arnicare Arnica kremi, Arnica montana içerir ve morlukların semptomatik tedavisi için geleneksel bir bitkisel tıbbi üründür ve yalnızca geleneksel bir çare olarak uzun süreli kullanıma dayalıdır. Bu yaz kendinizi tümsekler ve morluklarla bulursanız, elinizin altında bulundurmanız gereken ideal bir ilk yardım ürünü. Ancak bunun için bizim sözümüze güvenmeyin – Arnicare kullanıcılarının %90’ı morarmanın neden olduğu şişlik ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olduğunu söyledi*. Nelsons Arnicare Arnica Krem herkes için uygundur – yetişkinler, yaşlılar ve çocuklar – ve 30g ve 50g tüplerde mevcuttur. Her zaman etiketi okuyun.

Yorgun kaslar için Nelsons Arnicare arnica yatıştırıcı jeli gösteren spor salonu ayarı

Yorgun kasları yatıştırın

Artan fiziksel eforun bir başka yan etkisi – özellikle bir süredir aktif değilken egzersize geri dönüyorsanız – yorgun, ağır ve ağrıyan kaslardır. Belki de bir 10k koşusu, hatta bir maraton için vücudunuzun sınırlarını zorluyorsunuz? Belki sadece güneş ışığında tenis oynamaktan zevk alıyorsun ya da belki bir futbol maçında biraz daha fizikselleşiyorsun. Aktiviteniz ne olursa olsun, hepsi vücuda zarar verir. İşte bu noktada Nelsons Arnicare Arnica Soğutma Jeli yardımcı olabilir.

Fiziksel efordan sonra kaslarınıza masaj yapmak için mükemmel olan Nelsons Arnicare Arnica Cooling Gel arnika montana doğal greyfurt yağı ve mentolün lezzetli hissi ile yatıştırır ve tazeler. Antrenmandan sonra kullanmak için çantanıza koyun veya tüm gün ayakta kaldıktan sonra yorgun bacakları canlandırmak için evde tutun. Yorgunluğu ve ağrıları tazelemeye ve canlandırmaya yardımcı olmak için bolca uygulayın ve ovalayın. Tüm aile için uygundur, sporcular için idealdir, yapışkan ve yağlı değildir ve yapay renk veya koku içermez.

Nelsons Arnicare Krem ve Soğutma Jeli’ni Holland & Barrett mağazalarında veya çevrimiçi olarak şu adresten bulun: hollandandbarrett.com

*Hızlı Anket 125 katılımcı arasında Mayıs 2019 araştırması

Toplam Derecelendirme

derecelendirme yok dayalı 0 oy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.