FDA, Bebekler ve Okul Öncesi Çocuklar İçin İlk COVID-19 Aşılarına Yetki Verdi

FDA, Bebekler ve Okul Öncesi Çocuklar İçin İlk COVID-19 Aşılarına Yetki Verdi

bu FDA ilk yetkili COVID-19 bebekler ve okul öncesi çocuklar için çekimler. Yetkilendirme, danışma panelinin şutlardan çekimler için oybirliğiyle aldığı tavsiyeyi izledi. modern ve Pfizer. Bu, beş yaşın altındaki yaklaşık 18 milyon çocuğun aşı için uygun olduğu anlamına geliyor.

Son adım, HKM aşıların nasıl kullanılacağını önermek için. CDC’nin bağımsız danışmanları tavsiyelerini Cumartesi günü yapacak. CDC Direktörü Dr. Rochelle Walensky, son bir imzanın yakında olacağını belirtti. Geçen hafta bir Senato duruşması sırasında Walensky, personelinin haziran onuncu tatil hafta sonu “çünkü bunun Amerikalı ebeveynler için aciliyetini anlıyoruz.”

Ne yazık ki Walensky, COVID-19’dan kaynaklanan pediatrik ölümlerin gripten görülenden daha yüksek olduğunu kaydetti. “Yani aslında küçük çocukları korumamız gerektiğini düşünüyorum, aynı zamanda herkesi aşı ile korumamız ve özellikle yaşlıları korumamız gerekiyor” dedi.

Çocuklar İçin Aşı Hazırlıkları

Ek olarak, FDA Moderna’nın okul çocukları ve gençler için aşılarına izin verdi ve CDC’nin incelemesi bu hafta. Pfizer çekimleri bu yaş grupları için sadece bir seçenekti. Biden Yönetimi küçük çocuklar için aşıların piyasaya sürülmesi için hazırlandı. Devletler, kabileler, toplum sağlığı merkezleri ve eczaneler milyonlarca dozun ön siparişini verdi. Artık üreticiler aşıları FDA’nın acil durum izniyle ülke çapında gönderecek. Çekimler önümüzdeki hafta başlıyor.

Ülkenin dört bir yanındaki ebeveynler, onları güvende tutmak için tots için sosyal toplantıları erteledi. “Bugün Amerika’daki ebeveynler ve aileler için büyük bir rahatlama günüdür” Başkan Joe Biden bir açıklamada söyledi.

Bebekler ve Okul Öncesi Çocuklar İçin Küçük Yan Etkiler

Genel olarak, küçük çocuklar COVID-19’dan daha büyük çocuklar ve yetişkinler kadar hastalanmazlar. Ancak, hastaneye yatışları sırasında arttı Omikron dalga, ve FDA danışmanları, aşılamanın faydalarının minimum risklerden daha ağır bastığını belirledi. Moderna ve Pfizer, ateş ve yorgunluk gibi minimal yan etkiler gösterdi.

FDA Komiseri Robert Califf yaptığı açıklamada, “Daha büyük yaş gruplarında gördüğümüz gibi, küçük çocuklara yönelik aşıların COVID-19’un hastaneye yatış ve ölüm gibi en ciddi sonuçlarından korumasını bekliyoruz.” Dedi.

FDA’ya göre, daha küçük çocukları test ederken, genç yetişkinlerde görülenlere kıyasla yüksek düzeyde virüsle savaşan antikorlar geliştirdiler. Moderna’nın aşısı, enfeksiyonları önlemede yaklaşık %40 ila %50 etkiliydi. FDA’nın aşı şefi Dr. Peter Marks bir haber brifinginde, “Bu aşıların her ikisi de aklımızın ön saflarında yer alan bilim ve güvenlikle yetkilendirilmiştir” dedi.

Dr. Marks, ebeveynlerin aşı konusunda kendilerini rahat hissetmelerini istiyor ve çocuklarına mümkün olan en kısa sürede aşı olmalarını tavsiye ediyor. Bu, yeni bir varyant ortaya çıkarsa daha kötü semptomlara karşı yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.