Karpuz Nasıl Kesilir {Küpler, Çubuklar + Üçgenler halinde}

Close up of watermelon cubes in a white bowl.

Olgun sulu karpuzdan daha iyi bir şey var mı? İpuçlarımızla Karpuzu küplere, çubuklara ve üçgenlere verimli ve kolay bir şekilde nasıl keseceğinizi öğrenin!

O mükemmel karpuzu alın ve bir profesyonel gibi kesin! Tüm karpuz tarifleriyle yazın tadını çıkarın – Karpuz Suyu ve lezzetli Karpuz Smoothie.

Karpuz küpleri kesilerek beyaz bir kapta servis edilir.

Karpuz Nasıl Kesilir?

Karpuzunuzu aldınız, aldınız ve mutfağınıza taşıdınız. Artık onu kesip sağlıklı bir atıştırma için yemeye hazırsınız!

Ama nasıl keseceksin? Pek çok farklı yol var ve bazen onu kesmenin en iyi yolunu bilmek kafa karıştırıcı olabilir.

Bugün size en sevdiğimiz yol olan karpuzu küp şeklinde kesmek de dahil olmak üzere 3 şekilde nasıl keseceğinizi göstereceğiz. Bu benim keşfettiğim en kolay yol oldu. Küpler, meyve salatalarına koymak veya doğrudan kaseden yemek için mükemmeldir. Karpuz küpleri ayrıca bir öğleden sonra atıştırması için saklamak ve kapmak için en iyisidir.

Bunu söyledikten sonra, size bir karpuzun nasıl çubuk ve üçgen şeklinde kesileceğini de göstereceğiz. Ancak, karpuz kesmenin ilk püf noktası, nasıl iyi bir karpuz seçeceğinizi bildiğinizden emin olmaktır (en iyi ipuçlarımızı görmek için aşağı kaydırın).

Olgun bir karpuz seçmek için ipuçları

En iyi olgun karpuzu seçmek

En iyi ipuçlarının tümü için İyi Karpuz Nasıl Seçilir başlıklı yazımıza göz attığınızdan emin olun, ancak aramanız gereken birkaç önemli faktör şunları içerir:

 • Tek tip bir şekil
 • Büyük sarı bir güneş lekesi
 • Vurduğunuzda içi boş bir ses
 • Tatlılık için arı sokması

Bir sonraki adım keskin bir uzun bıçağa sahip olmaktır. Kişisel favorimiz amazon’da bulunabilir burada. Ardından, nasıl kesilmesini istediğinize karar vermelisiniz – küpler, çubuklar veya üçgenler.

Karpuz Küp Haline Nasıl Kesilir

Bir kesme tahtasına ve uzun keskin bir bıçağa ihtiyacınız olacak. Küpler halinde kesmek için şu basit adımları izleyin:

 1. Karpuzunuzu uzunlamasına ortadan ikiye kesin.
 2. 4 çeyrek karpuz yapmak için her bir yarıyı ikiye bölün (tekrar uzunlamasına).
 3. Çeyreklerden birini alın ve kavunun üst kısmından kabuğuna kadar kesin.
 4. Kavunun bir tarafından diğer tarafına 1 inçlik dilimler yapın.
 5. Bıçağınızı alın ve kavunun uzunluğu boyunca 1 inçlik şeritler kesin. (Aslında karpuzun her çeyreği üzerinde bir çapraz çizgi deseni oluşturuyorsunuz.)
 6. Kesimler yapıldıktan sonra kavunun bir kenarından başlayıp kabuğu boyunca kesin. Küpler kabuktan gerçekten kolayca düşmelidir!

Karpuz Çubuklara Nasıl Kesilir

Bir kesme tahtasına ve uzun keskin bir bıçağa ihtiyacınız olacak. Çubuklar halinde kesmek için şu basit adımları izleyin:

 1. Karpuzu ortadan ikiye kesin.
 2. Karpuzu ikiye böldükten sonra düz yüzeyi kesme tahtası üzerinde aşağı bakacak şekilde çevirin. Bu şekilde çok daha kararlı ve kesilmesi kolaydır.
 3. Karpuzun yarısı kesme tahtasının üzerine ters gelecek şekilde dört kenarını keserek bir kare oluşturun.
 4. Ardından, yaklaşık 1 inç aralıklarla uzunlamasına dilimleyin.
 5. Tüm kavunu uzunlamasına kestikten sonra, her 1 inçte bir çapraz kesin.

Bu çubukları yemesi eğlenceli ve çok daha az dağınık! Ve herkes onları seviyor!

Karpuz Üçgenlere Nasıl Kesilir

Karpuz dilimlerini tercih ediyorsanız, bunlar için yapmanız gerekenler:

 1. Karpuzu ortadan ikiye kesin.
 2. Karpuzu ikiye böldükten sonra düz yüzeyi kesme tahtası üzerinde aşağı bakacak şekilde çevirin. Bu şekilde çok daha kararlı ve kesilmesi kolaydır.
 3. Yarım karpuzu bir kez daha uzunlamasına dörde bölün.
 4. Ardından, bu çeyrekleri ortadan uzunlamasına sekize bölün.
 5. Ardından, tüm kavunu kesene kadar karpuzu yaklaşık 1 “arayla çapraz kesin.
Bir karpuz nasıl üçgenler halinde kesilir.

Karpuz kesmenin diğer yolları

Kavun Topları: Karpuzu ikiye bölün ve bir kavun balya makinesi kullanarak tüm kavun toplarını büyük bir kaseye alın ve yerleştirin. Tüm kırmızı eti çıkardıktan sonra, karpuzun içini düzeltmek için bir kaşık kullanın. Bu artık bir servis kasesi olarak kullanılabilir ve tüm karpuz toplarını geri koyabilirsiniz.

eğlenceli şekiller: Kavunu 1 inçlik dilimler halinde kesin. Eti çıkarmak için bir çerez kesici kullanın. Karpuz genellikle anma günü ve 4 Temmuz’da servis edildiğinden, yıldız şekilleri özellikle yaygındır. Kalpler ve çiçekler gibi farklı şekiller de kesebilirsiniz.

Şekiller, tek bir katman halinde düzenlenebilir veya servis yapmak için bir tabağa istiflenebilir. Ayrıca bazı lezzetli karpuz çubukları için şişlere geçirilmeleri de harika.

Bir karpuz çubuklara nasıl kesilir.

Karpuz Nasıl Saklanır

kesilmemiş kavunu SAKLAYIN buzdolabında veya tezgahta. Karpuz biraz daha olgunlaşacaktır, ancak toplandığı zamandan fazla değil – bu yüzden olgunlaşana kadar saklayabileceğinizi düşünerek olgunlaşmamış bir kavun seçmeyin.

 • Buzdolabı: Bozulmaya başlamadan önce buzdolabında bir haftaya kadar saklayın. 40°F’nin altında saklamayın
 • Tezgah: Yaklaşık 2 gün boyunca tezgahta saklayın. Daha uzun süre saklamak için buzdolabına koyun.

MAĞAZA kesilmiş kavun. Kesilmiş kavun parçaları hava geçirmez bir kapta olmalı ve buzdolabında saklanmalıdır. 2-3 gün sürecekler.

 • Kavunun sadece bir kısmını dilimlerseniz, kesilmemiş kısmını streç filme veya folyoya sararak buzdolabında saklayabilirsiniz.
 • Yenmeyen yemek artıkları ev yapımı Karpuz Suyu veya Karpuz Smoothie yapmak için kullanılabilir!

karpuz servis etmenin yolları

Karpuzu eğlenceli bir kapta veya bir tabakta servis edin. Hatta içi oyulmuş bir karpuz kabuğunu da kase olarak kullanabilirsiniz. Dondurma çubukları, kavun küplerini mızraklamak için iyi bir araçtır.

Karpuz piknik veya barbekü için mükemmeldir ve çocukların her zaman ilgisini çeker!

Beyaz bir kapta karpuz küplerini kapatın.

En sevdiğimiz yaz taraflarından daha fazlası için şunu deneyin:

Kurs Garnitür

Yerel mutfak Amerikan

Hazırlık zamanı 5 dakika

Toplam zaman 5 dakika

porsiyon 20

kalori 68 kalori

Yazar Küçük Luna

Karpuz Küplere Nasıl Kesilir:

 • Karpuzunuzu uzunlamasına ortadan ikiye kesin. Ardından, 4 çeyrek karpuz yapmak için her bir yarıyı ikiye bölün.

 • Çeyreklerden birini alın ve kavunun üst kısmından kabuğuna kadar kesin. Kavunun bir tarafından diğer tarafına 1 inçlik dilimler yapın.

 • Bıçağınızı alın ve kavunun uzunluğu boyunca 1 inçlik şeritler kesin. (Aslında karpuzun her çeyreği üzerinde bir çapraz çizgi deseni oluşturuyorsunuz.)

 • Kesimler yapıldıktan sonra kavunun bir kenarından başlayıp kabuğu boyunca kesin. Küpler kabuktan gerçekten kolayca düşmelidir!

Karpuz Çubuklara Nasıl Kesilir:

 • Karpuzunuzu uzunlamasına ortadan ikiye kesin. Daha sonra karpuzu ikiye böldükten sonra düz yüzeyi kesme tahtası üzerinde aşağı bakacak şekilde ters çevirin.

 • Karpuzun yarısı kesme tahtasının üzerine ters gelecek şekilde dört kenarını keserek bir kare oluşturun. Daha sonra uzunlamasına yaklaşık 1 “arada dilimleyin.

 • Tüm kavunu uzunlamasına kestikten sonra, her 1 inçte bir çapraz kesin. Bu çubukları yemesi eğlenceli ve çok daha az dağınık.

Bir Karpuz Üçgenlere Nasıl Kesilir:

 • Karpuzunuzu uzunlamasına ortadan ikiye kesin. Daha sonra karpuzu ikiye böldükten sonra düz yüzeyi kesme tahtası üzerinde aşağı bakacak şekilde ters çevirin.

 • Karpuzun yarısını kesme tahtasının üzerine yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirdikten sonra, yarısını bir kez daha uzunlamasına dörde bölün. Sonra bu çeyrekleri ortadan uzunlamasına sekize bölün.

 • Ardından, tüm kavunu kesene kadar karpuzu yaklaşık 1 inç aralıklarla çapraz kesin. Şimdi, karpuz üçgenleriniz var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.