KHN’nin ‘Sağlık Nedir?’: FDA Nikotinden Sonra Gidiyor

KHN'nin 'Sağlık Nedir?': FDA Nikotinden Sonra Gidiyor

Ses çaları göremiyor musunuz? Acast’ten dinlemek için tıklayınız. adresinden de dinleyebilirsiniz Spotify, Apple Podcast’leri, dikişçi, Cep Dökümleriveya podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

FDA bu hafta sigara ve vaping konusunda bir baskı başlattı – vaping cihazı Juul’un piyasadan çıkarılmasını emretti ve sigara ve diğer tütün ürünleri üreticilerinden içlerindeki nikotin miktarını azaltmalarını isteme niyetini açıkladı.

Bu arada, Yüksek Mahkeme, yüksek bahisli bir kürtaj davasında bir karar açıklamadı, ancak özel sağlık sigortacılarının sağladıkları böbrek diyaliz bakım miktarını sınırlayabileceğini ve böylece bazı hastaları Medicare’e zorlayabileceğini söyledi.

Bu haftanın panelistleri KHN’den Julie Rovner, Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı ve Politika Okulu’ndan Joanne Kenen ve Stat’den Rachel Cohrs.

Bu haftaki bölümden çıkarımlar arasında:

  • FDA, Juul’a e-sigaralarını ABD pazarından kaldırmasını emretti çünkü şirketin ajansa yaptığı başvuru, düzenleyicilere Juul’un kullanıcılar için bir tehlike oluşturup oluşturmadığını belirlemek için yeterli bilgi sağlamadı. FDA, Juul kapsüllerinden bazı zararlı kimyasalların sızma riski konusunda endişeler olduğunu söyledi. Juul’un FDA kararına mahkemelere itiraz etmesi bekleniyor.
  • Juul, piyasaya çıktığında e-sigara kullanımında bir patlamanın ateşlenmesine yardımcı oldu ve yetkililer başlangıçta bunun sigara alışkanlığını bırakmak isteyen sigara içenlere yardımcı olacağını düşündüler. Ancak endüstrinin aromalı tütün kullanımı ve agresif pazarlama, gençler arasında kullanımın dramatik bir şekilde artmasına yardımcı oldu ve düzenleyici bir baskıya yol açtı.
  • Yüksek Mahkeme bu hafta, işverenlerin, çalışanlarının sağlık planlarındaki tüm diyaliz tedavilerini ağ dışında yapmayı tercih edebileceklerine karar verdi; bu, muhtemelen birçok hastayı böbrek sorunları için Medicare kapsamına girmeye itecek bir karar. Karar, Medicare’den genellikle özel sigorta planlarından aldıklarından daha az geri ödeme alan diyaliz sağlayıcıları için bir hayal kırıklığı oldu.
  • Karar, birçok ayrıntıyı çözümsüz bırakıyor ve daha fazla yasal mücadele gelebilir. Diyaliz sağlayıcıları, işverenlerin bu tür hamleleri yasaklayacak yasalar oluşturmak için Kongre’ye de başvurabilir.
  • Senato, muhtemelen, Sens. Susan Collins (R-Maine) ve Jeanne Shaheen (DN.H.) tarafından önerilen ve insülin maliyetini düşürmeyi amaçlayan bir yasa tasarısını dikkate alacaktır. Tasarı, uyuşturucu üreticileri için bu yıl Meclis’ten geçen başka bir önlemden daha dostça kabul ediliyor. Senato tasarısı, ilaç üreticilerinin, eczane fayda yöneticilerine ve sigorta planlarına ödenen indirimleri ve diğer maliyetli sübvansiyonları atlamalarına izin vererek 2021’de Medicare’den aldıkları fiyata insülin sunmalarını istiyor. Ayrıca, sigortalı tüketiciler için cepten yapılan masrafları 35 $ ile sınırlayacaktır.
  • Senato silah güvenliği yasasını oylamaya yaklaştıkça, akıl sağlığı sorunlarıyla başa çıkmaya yardımcı olacak programlar için daha fazla fon bulmak için başka çabalar da sürüyor. Bu çabalar, genellikle silahlara bağlı olan intiharları ve aile içi şiddeti azaltmaya yönelik kampanyalara yardımcı olabilir.
  • Meclis, ödenek faturalarını geçirmek için çabalar başlatıyor ve Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı için ilk finansman önlemi, bir kez daha, merhum Cumhuriyetçi Henry Hyde (R) adına uzun süredir devam eden bir politika olan Hyde Değişikliği olarak adlandırılan şeyi içermiyor. -Ill.), federal fonların çoğu kürtaj için kullanılmasını yasaklıyor. Meclisin Hyde Değişikliğini reddetmeye yönelik daha önceki çabaları Senato’yu temizlemedi.
  • Başkan Joe Biden, Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi başkanlığına Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı’nın (DARPA) eski başkanı Arati Prabhakar’ı aday gösterdi. Personel tacizi raporlarının ardından istifa etmek zorunda kalan Eric Lander’ın yerini alacaktı.
  • Prabhakar, tartışmasız bir seçim gibi görünüyor ve çok sayıda yönetim deneyimiyle geliyor. Sorumlulukları arasında muhtemelen pandemi planlamasını denetlemek, ARPA-H adlı yeni bir biyomedikal araştırma kurumunu şekillendirme çabaları ve kanser önlemeyi geliştirme stratejileri yer alacak.

Yine bu hafta Rovner, KHN’den Noam N. Levey ile tıbbi borçla ilgili yeni KHN-NPR projesi hakkında röportaj yapıyor, “Teşhis: Borç”.

Artı, ekstra kredi için, panelistler sizin de okumanız gerektiğini düşündükleri haftanın en sevdikleri sağlık politikası hikayelerini tavsiye ediyor:

Julie Rovner: AP’nin “Westminster Dog Show’da Veterinerlerin Refahına Yeni Odaklanma”Jennifer Peltz tarafından

Joanne Kenen: Fern.org’un “Back Forty: Çiftçileri Isıya Bağlı Böbrek Hastalığından Nasıl Korursunuz?”, Nancy Averett tarafından

Rachel Cohrs: İşaretlemenin “Facebook Hastane Web Sitelerinden Hassas Tıbbi Bilgiler Alıyor”, Todd Feathers, Simon Fondrie-Teitler, Angie Waller ve Surya Mattu

Tüm podcast’lerimizi dinlemek için buraya tıklayın.

Ve KHN’nin Sağlık Nedir? üzerinde Spotify, Apple Podcast’leri, dikişçi, Cep Dökümleriveya podcast’leri dinlediğiniz her yerde.

KHN (Kaiser Health News), sağlık sorunları hakkında derinlemesine gazetecilik üreten ulusal bir haber odasıdır. Politika Analizi ve Yoklama ile birlikte KHN, şu anda üç ana işletim programından biridir. KFF (Kaiser Aile Vakfı). KFF, ulusa sağlık sorunları hakkında bilgi sağlayan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

İÇERİĞİMİZİ KULLAN

Bu hikaye ücretsiz olarak yeniden yayınlanabilir (detaylar).

Kuruluşları içeriğimizi ücretsiz olarak yeniden yayınlamaya teşvik ediyoruz. İşte soruyoruz:

khn.org sitemize bir köprü ile orijinal yayıncı olarak bize kredi vermelisiniz. Mümkünse, lütfen orijinal yazar(lar)ı ve “Kaiser Health News” ibaresine ekleyin. Lütfen hikayedeki köprüleri koruyun.

Unutulmamalıdır ki, khn.org’daki her şey yeniden yayımlanmaya müsait değildir. Bir hikaye “Tüm Hakları Saklıdır” olarak etiketlenmişse, o öğeyi yeniden yayınlama izni veremeyiz.

Sorularım var? bize bildirin KHNHelp@kff.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.