PBM Capital Rx 106 milyon dolar artırdı; Sanal cerrahi platformu Proximie 80 milyon dolar kazandı

PBM Capital Rx 106 milyon dolar artırdı;  Sanal cerrahi platformu Proximie 80 milyon dolar kazandı

Eczane fayda yöneticisi Capital Rx, B Capital tarafından yönetilen bir C Serisi finansman turunda 106 milyon dolar topladı. Tur, General Catalyst ve mevcut yatırımcılar Transformation Capital ve Edison Partners’ın katılımını içeriyordu. Capital Rx, toplam fonlama potunun şu anda 175 milyon dolar olduğunu söyledi.

Şirket, planların oluşturulması ve uygulanması, taleplerin karara bağlanması, veri alışverişi, ön izin ve faturalandırma için araçlar içeren JUDI platformu, eczane faydaları yazılımını sunmaktadır.

B Capital’in genel ortağı Dr. Robert Mittendorff yaptığı açıklamada, “Capital Rx, sağlık hizmetleri altyapısını daha düşük maliyetle daha iyi bakım sağlamak için nasıl dönüştüreceğimiz konusunda piyasada gördüğümüz en net vizyona sahip” dedi. Yatırımın bir parçası olarak Mittendorff, Capital Rx’in yönetim kuruluna katılacak.

“AJ ve ekibi, reçeteli ilaç fiyatlandırması ve dağıtımı için işletim platformunu modernleştirme ve birleştirme konusunda inanılmaz ilerleme kaydetti ve endüstri ortaklarına, işverenlere ve Amerikalı tüketicilere reçeteli ilaç erişimi ve fiyatlandırması için yeni bir bakım hizmeti sunumu ve hasta deneyimi düzeyinin mümkün olduğunu gösterdi.”


Sanal ameliyat platformu Proximie Salı günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansmanda 80 milyon dolar topladığını duyurdu.

Tur, yeni yatırımcılar Emerson Collective, SoftBank Vision Fund 2, British Patient Capital, Mubadala Investment Company ve Minderoo Foundation’ın katılımıyla Advent Life Sciences tarafından yönetildi. Mevcut yatırımcılar F-Prime Capital, Eight Roads, Questa Capital, Global Ventures ve Maverick Ventures da katıldı.

Son zam, şirketin toplam fonunu 130 milyon dolara getiriyor. Proximie en son bir Nisan 2021’de 38 milyon dolarlık B Serisi.

Başlangıç, klinisyenlerin ameliyatlara uzaktan katılmalarını ve katılmalarını sağlamak için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. Bu prosedürlerden elde edilen veriler, sonuçların iyileştirilmesine yönelik olarak daha sonra kaydedilebilir ve analiz edilebilir. Finansman, platformunu geliştirmeye ve ölçeklendirmeye gidecek.

CEO ve kurucu Dr. Nadine Hachach-Haram yaptığı açıklamada, “Vizyonumuz, dünyadaki tüm ameliyathane ve ameliyathane laboratuvarlarını birbirine bağlayarak ameliyatı daha iyi verilerle demokratikleştirmektir” dedi.

“Cerrahların sanal olarak herhangi bir ameliyathaneye katılmalarını sağlayan bu yolculuğa başladık. Şimdi, bu özelliği ameliyathaneyi dijitalleştirmek için kullanıyoruz ve hastalara, Proximie’de toplanan ve paylaşılan verilerin onlara yardımcı olabileceği dünyadaki en iyi cerrahların ortak uzmanlığını sunuyoruz. nerede yaşarlarsa yaşasınlar hayat kurtaran bakım alıyorlar.”


Dijital patoloji şirketi Proscia Salı günü yaptığı açıklamada, C Serisi finansmanda 37 milyon dolar topladığını duyurdu.

Tur, Highline Capital Management, Triangle Peak Partners ve Alpha Intelligence Capital’in yanı sıra Scale Venture Partners, Hitachi Ventures, ROBO Global, Emerald Development Managers ve Razor’s Edge Ventures dahil olmak üzere mevcut yatırımcıların katılımını içeriyor.

Proscia, yatırımın toplam artışı 72 milyon dolara çıkardığını söyledi. 2020’den itibaren 23 milyon $ B Serisi. Fonları, satış, pazarlama ve destek ekipleri için işe alma ve dağıtım ortaklıkları ekleme dahil olmak üzere ticari operasyonlarını oluşturmak için kullanmayı planlıyor.

CEO David West yaptığı açıklamada, “Patoloji, tıbbın geri kalanını ve hayatımızı değiştiren aynı devrim niteliğindeki teknolojiyi hak ediyor” dedi. “C Serisimiz, bu yeniliği hasta sonuçlarını iyileştirmek için kullanan bilim insanlarına ve patologlara sunmaya devam etmemizi sağlayacak. Yolculuğumuzda bir sonraki adımı atarken misyonumuza derinden inanan inanılmaz yatırımcılarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.