Terapi ve Günlük Tutma – Güvenilir Sağlık Ürünleri Nasıl Kullanılır

Terapi ve Günlük Tutma - Güvenilir Sağlık Ürünleri Nasıl Kullanılır

Anita Ginsburg tarafından yazıldı / Ray Spotts tarafından gözden geçirildi

Tıpkı insanların fiziksel olarak kendilerini korumak için egzersiz ve diyet yapmaları gibi, tüm insanlar zihinsel sağlıklarını korumalıdır. Neşeli bir zihniyet ve temiz bir ruh sağlığı, hayatınızın diğer tüm yönlerini olumlu yönde etkileyecektir. Bununla birlikte, dikkatli olmazsanız, kendinizi beklenmedik bir şekilde bir depresyon veya endişe nöbetiyle karşı karşıya bulabilirsiniz.

Akıl sağlığınıza ayak uydurmak için terapiyi ve günlük tutmayı nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Günlük Her Gün

Kendinizi her gün günlük tutmaya zorlayın. İster günün erken saatlerinde duyduğun komik bir fıkrayı yaz, ister aklına gelen bir soru üzerine ahkam kes.

Günlüklerinizde duygularınız veya fitness hedefleriniz gibi belirli bir konuya odaklanmayı da seçebilirsiniz. Eğer yoldan çıkarsan, pes etme. Mümkün olduğunca çabuk yola geri dönün.

Grup terapisi

Terapinin bir kısmı, diğer insanlarla duygularınız ve zihinsel sağlığınız hakkında konuşmayı içerir. Grup terapisi size kendinizi ifade etme fırsatı verir ve size başkalarının durumlarını nasıl tanımladığını duyma fırsatı verir.

Sizinkine benzer sorunların üstesinden gelen diğer insanlarla tanışmak da rahatlatıcı olabilir.

Travmayla Başa Çıkın

Hiç kimse travmayla yüzleşmek ve eski yaraları açmak istemez. Bununla birlikte, başlangıçtaki ağrı zamanla iyileşmeye yol açabilir. Terapiye ve günlük tutmaya alıştıktan sonra, geçmişte kalmış olabileceğiniz herhangi bir travma hakkında konuşmak için kendinize meydan okuyun ve bugün kim olduğunuzu nasıl etkilediğini görün.

Geçmişin sizi nasıl etkilediğini gördüğünüzde, geçmiş travmanız nedeniyle kafanıza takılan mantıksız düşünceleri belirlemenize ve daha uygun şekilde ilerlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca size ne kadar güçlü olduğunuzu gösterebilir ve bir sonraki kaçınılmaz engeli aşmanız için size güç verebilir.

Hobileri Dahil Et

Terapiden ve günlük tutmaktan keyif aldığınızda, bundan daha fazlasını elde edeceksiniz. Hobilerinizi akıl sağlığı planınıza dahil edin. Örneğin, hayatınızdaki bir gün hakkında bir film yapabilir veya bir şarkı yazabilirsiniz. Günlük yazarken yazmak yerine çizmek isteyebilirsiniz. Hiç kimse, sadece sizin için özelleştirilmiş bir zihinsel sağlık planı tasarlamak için işleri biraz sarsamayacağınızı söylemedi.

Terapinin en zor kısmı başlamaktır. Bundan ne kadar yararlanabileceğinizi görmek için bugün bölgenizde bir grup terapi seansı arayın.

Doğal yaşam ipuçları, doğal sağlık, ağız sağlığı ve cilt bakımı hakkında daha fazla bilgi için Güvenilir Sağlık Kulübü bültenimize abone olun. Daha fazla sağlık kaynağı arıyorsanız Güvenilir Sağlık Kaynakları listesine bakın.

Tarafından yazılmıştır:

Anita Ginsburg, Denver, Colo’dan serbest yazardır. Colorado Eyalet Üniversitesi’nde okudu ve şimdi sağlık, iş, aile ve finans hakkında makaleler yazıyor. İki çocuk annesi, yazmadığı zamanlarda ailesiyle birlikte seyahat etmekten hoşlanıyor. Onu Twitter’da @anitaginsburg’da takip edebilirsiniz.

Tarafından gözden geçirildi:

Kurucu Ray Spotts, doğal olan her şeye tutkuyla bağlıdır ve sağlık ve esenlikle ilgili olduğu için doğayı bir yaşam çalışması yapmıştır. Ray, pazara olağanüstü etkili ve potansiyel olarak zararlı kimyasallar ve katkı maddeleri içermeyen ürünler getiren öncü oldu. Bu nedenle Ray kurdu Güvenilir Sağlık Ürünleri, temiz, etkili ve sağlıklı ürünler için güvenebileceğiniz bir firma. Ray organik bir bahçıvandır, balık tutmayı, yürüyüş yapmayı ve insanlara yeni işler kurmaları için öğretmeyi ve onlara rehberlik etmeyi sever. “Tanrı’nın Sözüne Dayalı İşlerde Nasıl Başarılı Olunur” adlı kitabını ücretsiz olarak şu adresten edinebilirsiniz: www.rayspotts.com.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.