Terraform, Vergi Kaçakçılığı Nedeniyle 78 Milyon Dolarlık Bir Para Cezasıyla Karşı Karşıya

Terraform Faces A Fine Of $78 Million For Tax Evasion

Terraform Labs, Do Kwon (kurucu ortağı) ile birlikte, Terra ekosisteminde meydana gelen bir çöküş sırasında ek yasal sorunlara doğru ilerlemeye devam ediyor. Potansiyel bir kongre duruşmasına ilişkin ilk raporların yanı sıra mali suçlar birimi (aka Grim Reapers) adına yapılacak bir soruşturmanın ardından, kripto platformu şu anda ulusal vergi dairesi tarafından hedefleniyor.

Never News’in yayınladığı bir rapora göre, Güney Kore ulusal vergi dairesi, vergi kaçakçılığı nedeniyle Terraform Labs’ı ve onun kurucu ortağını yaklaşık 78 milyon dolar (100 milyar won) para cezasıyla cezalandırdı. Rapor, Kwon’un geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ülke genelinde kripto vergilendirmesi konusunda mutsuz bir ifade gösterdiğini ve kötü şöhretli LUNA çöküşünün gerçekleşmesinden hemen önce Terra’nın yerel faaliyetlerini tasfiye etmeye çalıştığını öne çıkardı.

Raporlar, Terraform Laboratuarlarının ilk olarak, gelir ve kurumlar vergisinden kaçma şüphesi nedeniyle 2021 yılının Haziran ayında vergi makamlarının radarına girdiğini ortaya koyuyor. Terraform ve bunun çeşitli alt bölümleri üzerindeki soruşturma, Singapur ve Virgin Adaları’nın firmanın tescil edildiği yerler olduğuna işaret etti. Her iki alt bölümün de doğası yabancı kökenli olsa da, Güney Kore’nin kendisi mekanın yönetimi için alan olarak kabul edildi.

Kore anayasasında yer alan kurumlar vergisiyle ilgili kanunun belirttiği gibi, şirketin yönetildiği bölge, tescil ve vergi amaçları için diğer yerler yerine yer olmalıdır. Terraform Labs tarafından LUNA’nın Terra Singapore’dan LFG’ye (Luna Foundation Guard) kaydırılmasının ardından vergi makamları, vergilerden kaçmak veya çapa protokolüyle ilişkili zararlara hazırlanmak için uyarıldı.

Birkaç ay önce, Ekim ayında, Virgin Adaları’nda faaliyet gösteren Terra yan kuruluşlarına, gelir vergisi şeklinde 4,66 milyar won (yaklaşık 3,6 milyon $) ve 44,7 milyar won (yaklaşık 34,7 milyon $) kadar tazminat ödemeleri emredildi. ) kurumlar vergisi şeklinde.

Güney Kore’deki politika yapıcılar ve kanun uygulayıcı kuruluşlar, LUNA’nın kazasının ardından Do Kwon ve ortakları davasında daha katı hale geldi. Mali suçların soruşturulması için Yeouido merkezli özel bir birim olan Grim Reapers, konuyu yaprak yaprak çıkarmak için 2,5 yıllık bir aradan sonra işe geri çağrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.